microCOR Bilgisayar Yazılımı
microCOR EKG Cihazından gelen veriyi gerçek zamanda USB Adaptöründen alarak gösterir, çeşitli konfigürasyonlarda filtreleme, ölçümleme, saklama ve yazdırma işlemlerini yapar.

microCOR Bilgisayar Yazılım demosu için iletişime geçebilirsiniz.

sw image_1

Uzun Veri Kaydı
EKG Cihazından alınmakta olan veri gerçek zamanda ekranda izlenebilir. Çok uzun süreli kayıtlar alınabilir. Kayıt durdurulduğunda, veri içinde gezinerek istenilen bölümü üzerinde ölçüm, saklama, yazdırma ve yorumlama işlemleri yapılabilir.

Elektrod Bağlantı Kalitesi ve
Kalibrasyon Kontrolü

Kayıt başlatılırken istenirse, bütün elektrodların bağlantı kaliteleri kullanıcıya gösterilir; böylece elektrod temas etmeyen elektrodlar hızla tespit edilebilir. Ayrıca istendiğinde menüden Cihaz Kalibrasyon Kontrolü seçilerek cihazın kazanç ayarlarının doğru ve kabloların sağlam oldukları teyit edilebilir.

Üç Detay Seviyesinde İnceleme ve Ölçüm
Veri Penceresindeki kayıt, durdurulduğunda 3 ayrı şekilde görüntülenebilir; 2×6, 4×3+ritim veya büyütülmüş tek kanal.
Her görüntü düzeninde fare ile ekran üzerinde ölçümler yapılabilir.

3 Tuşta EKG Çekimi
“Başlat/Durdur” düğmesi ile kayıt başlatılıp durdurulur, Gerekirse kayıt içinde istenilen bölgeye gelinir ve “Yazdır” veya “PDF” düğmesi ile yazdırma veya PDF kaydı yapılır.

Güvenilir Yorum
Endüstri standardı yorum algoritması, temel parametrelerin hesaplanması yanında hastanın yaşı, cinsiyeti, ırkı, kullandığı ilaçları ve önceki teşhisleri de gözönüne alarak yorumlar üretir. Ayrıca istenirse, bütün kanallar üzerinde detaylı parametre ölçümleri yapılıp PDF dosyası veya yazıcı çıktısına eklenir.

Vektörel PDF Dosyası
EKG sinyalleri, PDF dosyasına vektörel olarak kaydedilir. Bu PDF dosyası açılıp  görüntü büyütüldükçe kaydedilmiş EKG sinyalinin detayları daha yakından görünür. Ayrıca dosya boyutları da normal bir PDF kaydına göre çok daha küçük olur. Örnek PDF dosyasını inceleyebilirsiniz.

ve diğer…
Hat, Kas Gürültü ve  Kayma(Drift) Filtreleri, hassasiyet ve çizim hızı ayarları, istenilen kanalları gizleme seçeneği,  cihaz bağlantı durumu ve pil seviyesi göstergeleri,  ayarlanabilir ekran renk düzen, kanalları büyütülmüş olarak tek tek yazdırma/dosyaya kaydetme olanağı …